مزرعه نهال دُرا

درباره ما

خانه / درباره ما

مزرعه نهال دُرا

درباره مزرعه نهال دُرا

یکی از چالش‌های مهمی که کشاورزان در سال‌های اخیر با آن مواجه هستند، بحران کم‌آبی است. این مساله باعث بیکاری خیلی از کشاورزان عزیز و در نتیجه، کاهش درآمد آنها شده است. حتما با خودتان می‌گویید که این مساله چه ربطی به مزرعه نهال دُرا دارد! شاید باورتان نشود، اما همین بحران کم‌آبی جرقه‌ای در ذهن ما زد که در راستای کمک به کشاورزان، نهالی را وارد چرخه تولیدات کشاورزی و سیستم باغداران کنیم که نیاز به آب فراوانی نداشته باشد. ما نهال پسته را انتخاب کردیم. بله نهال پسته! پسته یکی از مهم‌ترین کالاهای صادراتی غیرنفتی به کشورهای دنیاست که بسیار مقاوم به کم‌آبی و خشکی است. پسته ایران یکی از معروف‌ترین پسته‌ها در آسیای مرکزی و خاورمیانه که شهرت جهانی دارد. با خودمان فکر کردیم که چرا به جای محصولاتی که به آب فراوانی نیاز دارند، پسته را وارد اکوسیستم کشاورزی نکنیم؟

مزیت‌های کاشت نهال پسته

  • کشاورزان و باغداران می‌توانند با کاشت نهال‌های پسته به سوددهی بالایی برسند و گرفتار ضرر و زیان‌های ناشی از خشکسالی نشوند.
  • استارتاپ‌های جدید با ایده‌های نوین می‌توانند به تولید محصولات باکیفیت با استفاده از نهال پسته بپردازند و به چرخه تولید و اقتصاد کشور کمک شایانی بکنند. این کار در اشتغال‌زایی و کمک به حوزه کسب و کار بسیار کمک‌کننده خواهد بود.
  • کشاورزان با کاشت نهال پسته به مدیریت بحران آب کمک فراوانی می‌کنند و روند خشکسالی کُندتر می‌شود. هر سال خبرهای ناخوشایندی از روند کم‌آبی به گوش ما می‌رسد که اگر این شرایط را به‌خوبی مدیریت نکنیم، ممکن است تبعات ناخوشایندی داشته باشد. پس انتخاب نهال پسته برای کاشت در باغات، «دو سَر بُرد» خواهد بود.
+ 0 اصله نهال
ظرفیت مجموعه
0 نوع
انواع نهال

درجه 1

سطح کیفی

دارای مجوز از

نهاد کشاورزی منابع طبیعی

تاریخچه پیدایش مزرعه نهال پسته دُرا

موسسان مزرعه نهال دُرا، زوج میان‌سالی هستند که این کسب و کار را در دوران بازنشستگی راه‌اندازی کردند. زوج ارومیه‌ای با شرکت در دوره‌های مختلف نهادهای منابع طبیعی، دانش و علم این حوزه را به دست آورده‌اند. این زوج، شب‌ها و روزها برای سر پا نگه‌داشتن اکوسیستم کشاورزان در حوزه تولید نهال پسته تلاش کرده‌اند و نتیجه آن «مزرعه نهال دُرا» بوده است.

حالا مزرعه نهال دُرا اولین مزرعه تخصصی پرورش و ارائه نهال‌های پسته در شمال غرب کشور است.

این مزرعه تمام تائیدیه‌های سازمان منابع طبیعی و وزارت کشاورزی را دریافت کرده و با تکنولوژی‌های نوین در این حوزه به نگهداری و پیوند نهال‌های پسته پرداخته است. برای شهرها و روستاهای شمال غرب کشور که هنوز باغ‌های پسته در این مناطق رشد قابل توجهی نداشته، فرصت خوبی است که غنیمت شمارند و این محصول را برای باغ خود انتخاب کنند. همچنین خاک این مناطق برای رشد پسته‌های پیوندی مناسب بوده و نهال پسته رشد خوبی دارد.

 در حال حاضر، نهالستان دُرا با 20000 نهال پسته در حال فعالیت است. تا اینجای کار، حداکثر ظرفیت مزرعه دُرا نهال حدود 80000 نهال است. کارشناسان ما در تلاش هستند تا باکیفیت‌ترین نهال‌های پسته را برای شما تهیه کنند تا بهترین تجربه را در کاشت نهال پسته داشته باشید. ما آمادگی ارسال انواع مختلف نهال‌های پسته را به سراسر کشور و بدون محدودیت حجمی داریم.

چرا مزرعه نهال دُرا؟

مزرعه نهال دُرا با ارائه خدمات ویژه و مشاوره تخصصی در تمامی زمینه ها و مراحل، از آغاز تا پایان همراه مشتریان می‌باشند. همچنین مزرعه نهال دُرا  می‌تواند به مشتریان باغاتی مدرن و اقتصادی نیز احداث کند. تمامی محصولات به صورت حضوری و غیر حضوری به فروش خواهند رسید. 

ارائه خدمات ویژه

مزرعه نهال دُرا خدمات ویژه‌ای در مراحل کاشت، نگه داری و برداشت به مشتریان خود ارائه می دهد. 

مشاوره تخصصی

کارشناسان ما در تمامی مراحل با شما هستند و در تمامی زمینه ها به شما مشاوره می دهند. 

احداث باغات

با مزرعه نهال دُرا  شما می‌توانید از بروزترین، مدرن‌ترین و  اقتصادی‌ترین روش‌ها باغات خود را مدیریت کنید. 

×

تماس با ما

×